Cejrowski. Biografia.Okładka książki Cejrowski. BiografiaLubię program "Boso przez świat", przeczytałam kiedyś dwie książki W.Cejrowskiego, sięgnęłam więc i po biografię autora tych programów i publikacji. Przyznaję, że jestem pod wrażeniem mnogości zajęć, pomysłów, talentów, rzadko spotykanej przedsiębiorczości i niesamowitego daru "spadania na cztery łapy". WC wszystko to posiada i o tym właśnie jest ta książka.
Można dowiedzieć się, jak doszedł do miejsca, w którym jest aktualnie, jak wzloty i upadki kształtowały jego osobowość. Jak wsparcie rodziny i to, że gdzieś już zaistnieli pomaga w życiu (nie miałam pojęcia, że  ojciec Cejrowski z mediami sporo współpracował i pan Wojciech nie był pierwszy z rodziny w tej branży). W jaki sposób stał się osobowością o bezkompromisowym i oryginalnym stylu bycia.
Czytając, myślę, że większość z nas przeżywa swój czas bardziej "jednowymiarowo", takie schematy; rodzina, praca, jakaś podróż, może drobne hobby, a tutaj, w tej biografii tyle wydarzeń, że spokojnie można by obdarować kilka osób i stworzyć kilka odrębnych życiorysów.

Ogólnie ujmując, jeśli ktoś nie lubi W.Cejrowskiego, to znielubi go jeszcze bardziej, za niezaprzeczalnie interesujące i bogate w doznania życie :)A jeśli ktoś darzy sympatią tego pana, to będzie pod pozytywnym wrażeniem.
Ja należę do tych drugich i powiem szczerze, że jest to biografia nie tylko nie nudząca przy czytaniu, ale bardzo inspirująca. Człowiek dostrzega, ile można w jednym życiu zrobić. Ile jest czasu do wykorzystania, trzeba tylko chcieć i nie tracić czasu na bylejakość. Oczywiście, nie każdy od razu musi zwiedzić pół świata, prowokować i zaistnieć w mediach, ale pomysłów na coś dla siebie można znaleźć wiele.
Polecam, bo to jest książka, która może "rozruszać" naszą, czasem zbyt monotonną codzienność :)

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Cejrowski. Biografia; Autor: Grzegorz Brzozowicz; Wydawnictwo: Zysk i s-ka Oprawa twarda. 256 stron.

Komentarze