Moje smaki. Michel Moran.

Kuchnia polska, hiszpańska, włoska czy francuska? A może takie miłe zestawienie znanego, polskiego smaku z francuską wykwintnością, włoską oryginalnością i hiszpańskim polotem. Czemu nie.
Michel Moran, autor książki wprowadza nas w klimat kuchni europejskiej, jak sam nazywa swój zestaw proponowanych potraw.
Urodzony we Francji, syn hiszpańskiej pary, uczył się i pracował w Szwajcarii, Niemczech i Luksemburgu. A teraz mieszka i pracuje w naszym pięknym kraju.
Znany z programów telewizyjnych, dzieli się z nami swoją wiedzą również w tej książce, przedstawiając 130 przepisów na różnorodne potrawy.
Dania mięsne i bez mięsa, rybne i z dziczyzną, kremy, zupy, sałatki oraz wspaniałe desery i ciasta.
Wszystko dokładnie opisane, z cudownie apetycznymi zdjęciami oraz krótką notatką lub poradą od autora.
Książka w wygodnym formacie z czytelnie podanymi przepisami stanowi bardzo przydatną pomoc w kuchni.
Szukając pomysłu na kolejne danie, warto zajrzeć do takiego poradnika. Znajdziemy zarówno pomysł na zestaw obiadowy, jak i propozycję na przyjęcie, albo niedzielne ciasto. Z tymi przepisami ugotujemy kminkowy krem z dyni i marchwi, przygotujemy bażanta w czerwonym winie i upieczemy słynną francuską tartę albo quiche. Nie będzie też tajemnicą krem truskawkowy czy czekoladowy mus. A przepis na słynny creme brulee czy płonące naleśniki może stanowić niezwykłą atrakcję wieczoru z przyjaciółmi.

Ten autor nie udaje nikogo, jest prawdziwym kucharzem, kochającym swoją pracę. Szczerość, pasja i pozytywna energia autora płynie do nas przez kartki jego książki. Chce się gotować, chce się jeść, chce się żyć!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Moje smaki. Autor:Michel Moran.Wydawnictwo:Muza. oprawa miękka. 240 stron.

Komentarze