Stylowa kawiarenka. Receptury z dawnych lat.

Każda, ale to każda kobieta, która lubi piec albo gotować, marzyła kiedyś o własnym kąciku restauracyjnym lub cukierni, gdzie mogłaby oddać się swojej pasji bez ograniczeń. Niestety dziewięćdziesiąt procent tych marzeń pozostaje niezrealizowanych i tylko mała grupka odważa się na własną działalność i połączenie swojej pasji z pracą. Nie można się temu dziwić, bo przecież nie wszyscy mogą być cukiernikami, choć ich wypieki chwali cała rodzina i przyjaciele. 

Książka "Stylowa kawiarenka" to odpowiedź na potrzeby domowych cukierników. Atmosfera dawnych lat, przepisy, które służą od wielu lat nie tylko gospodyniom domowym, ale przede wszystkim znanym mistrzom cukiernictwa. Oczywiście na pewno ci ostatni ma swój magiczny, tajemniczy dodatek, który sprawia, że jego wypiek jest szczególny, ale podstawa jest ta sama. Tutaj możemy ją poznać.
Przygotujcie się więc na pieczenie Tortu Sachera i Szwarcwaldzkiego, strudla z jabłkami i szarlotki z bitą śmietaną. Poznacie przepis na eklerki i pyszne drożdżowe ciasta. A gdy przyjdzie ochota na domowe słodkie drobiazgi, proszę bardzo: trufle, czekoladki, krówki, kulki marcepanowe i kokosowe. Proponowane desery na ciepło mogą umilić niejedno niedzielne popołudnie: omlety, puddingi, leguminy z kaszy manny albo ryżu, no i oczywiście sztandarowy deser kuchni francuskiej creme brulee. Baklawa, kremówka, merengi, faworki i pączki. Kremy, musy, galaretki, lody i kawa. Każdy z przepisów mógłby sprawdzić się zarówno w prowadzonej przez was kawiarence dla nawet najbardziej wymagających klientów jak i w domowym zaciszu dla najbliższych, czekających na pyszności w domowym wydaniu.
Kilkadziesiąt świetnych przepisów, przepiękne, kuszące zdjęcia. Wszystko podzielone na rozdziały : torty i ciasta, ciastka i ciasteczka, słodkie drobiazgi, desery ciepłe, desery zimne oraz kawa i herbata. Wśród wielu książek w mojej domowej kulinarnej biblioteczce, ta jest jedną z najczęściej "pobrudzonych" mąką ;)
Receptury są różnorodne i sprawiają, że mając tę książeczkę, posiadacie cudowny sposób na wyczarowanie smakowej uczty w domowej i nie tylko domowej kawiarence. Goście z pewnością wrócą do was szybciutko i ze zdwojoną siłą :)

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Stylowa kawiarenka - receptury z dawnych lat. Autor: B.Woźniak ; Wydawnictwo Olimp Media Sp. z o.o.Sp.k.. Oprawa twarda. 126stron.

Komentarze