Dekoracje choinkowe


Uwaga, nadchodzą! Święta, choinka, prezenty i ...dekoracje! Choć one już są od dłuższego czasu. Znacznie wcześniej ulice, sklepowe witryny, półki zapełniają się świątecznymi ozdobami. 
A my może zrobić je sami! Bo nie ma nic piękniejszego, niż samodzielne wykonanie dekoracji, które mogą wzbudzić zachwyt, zdziwienie i gratulacje od najbliższych, odwiedzających nas podczas świątecznych dni. Oczywiście nie tworzymy ich dla publiczności, ale jeśli się spodobają, to czemu nie mieć z tego również satysfakcji? Poza tym samo wykonywanie takich ręcznych robótek, uspokaja, działa wręcz, jak medytacja. Wymagając precyzji, dokładności i cierpliwości, każe nam wyciszyć się i oddać wyłącznie twórczości. 


Zatem zaczynamy!
Dekoracje choinkowe czyli gwiazdki, bombki, aniołki i inne. Imitacje śnieżnych płatków, błyszczące elementy, koralikowe gwiazdy i małe prezenciki na choinkę.. A wszystko oczywiście z materiałów powszechnie dostępnych, czasem aż zaskakująco łatwych do znalezienia tuż obok. Wykałaczki? Jak najbardziej. Ziarna kawy, wstążeczki, druciki, nici czy tektura. Może trudniej dzisiaj zdobyć makówkę, ale szyszki, z pewnością znajdziemy w domu, przyniesione z jesiennych spacerów po lesie.


Zabawa i kreatywność. Wspólne, twórcze zajęcia z dziećmi.Jak najbardziej!
Ale też uspokajające, uruchamiające wyobraźnię działania, które przyniosą niezwykłe efekty. 


Wszystko oczywiście opisane krok po kroku. Począwszy od potrzebnych rzeczy - tutaj nawet zdjęcie, jak mają wyglądać - przez instrukcję wykonania, aż do końcowego efektu - "wow". Opisy, zdjęcia, porady.
Zachęcam, polecam. I wierzę, że ta książkę może stać się nie tylko bakcylem do częstszego wykonywania podobnych przedmiotów, ale i kto wie, czy nie sprawi, że sami zaczniemy projektować, swoje własne ozdoby? 
Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Dekoracje choinkowe Autor:Agnieszka Bojrzakowska-Przeniosło
Wydawnictwo: RM oprawa miękka. 104 strony.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa:https://www.rm.com.pl/product-pol-785-Dekoracje-choinkowe-Wyd-2.html

 Wydawnictwo RM

Komentarze

Publikowanie komentarza