Detoks cukrowy


Jak mądrze unikać cukru. To temat bardzo potrzebny i wciąż jeszcze nie wszystkim wystarczająco znany. Niestety mamy stale rosnącą ilość osób chorujących na cukrzycę, jednocześnie rodzaj, ilość i jakość artykułów żywnościowych, powszechnie dostępnych i lubianych przez ludzi, sprawia, że często o zagrożeniach mówi się cicho i nieprzekonująco.
W tej książce znajdziemy wystarczająco dużo argumentów przemawiających za tym, by spróbować wprowadzić nowe zwyczaje na swoich talerzach. I nie chodzi tutaj o modę, nie można bać się również słowa "detoks", kojarzonego z używkami, bo cukier niestety uzależnia i trzeba o tym mówić głośno i bez jakiegokolwiek wstydu. To problem, z którym stykają się już dzieci, a przede wszystkim one są narażone na najgorsze skutki niewłaściwego odżywiania.

Cukier, a sylwetka, zdrowie i śmiało powiedzmy cukier, a przyszłość. To tematy, które odkrywamy i poznamy dogłębnie. Cukier, ukrywany w produktach, których nigdy nie podejrzewalibyście o słodkie dodatki, szkodzi powoli, ale bardzo agresywnie. Nie wierzymy już w hasło sprzed lat: cukier krzepi! 

W czym go znajdziemy i w jaki sposób można go zastąpić, czymś naprawdę zdrowym i odpowiednim. Jeśli naprawdę myślicie o diecie, która sprzyja zdrowiu, znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji, a przede wszystkim praktyczne, życiowe i można powiedzieć przyjacielskie porady, co zrobić, gdy coś pójdzie nie tak. Podpowiedzi, jak sobie radzić w kryzysowych momentach to najlepszy przewodniki poradnik dla potencjalnych kandydatów rozpoczynających swój cukrowy detoks.
Oczyszczenie organizmu i nauczenie się zdrowych nawyków oto cel, jaki sobie stawiamy.
Dostaniemy informacje krok po kroku, plan działania i oczywiście pełny zestaw propozycji menu na kolejne dni, naszego nowego wyzwania.

W tabelce odnajdziemy nazwy potraw, które kilka stronic później nauczymy się wykonywać, bowiem drugą, niezwykle atrakcyjną część książki stanowi zestaw przepisów na sałatki, surówki, dipy, sosy, pasty, koktajle i dania obiadowe, kolacje i śniadania.

I nawet, jeśli nie planujecie kompletnego programu oczyszczania organizmu, to przepisy z tej książki przydadzą się Wam na pewno. Najważniejsze, by zrobić pierwszy krok w kierunku zdrowego odżywiania, nawet, jeśli na początek nie będzie to pełny program diety i tak warto wprowadzić do naszego codziennego menu, coś, co wpływa pozytywnie na nasz organizm. Każda zamieniona potrawa, działa bowiem na naszą korzyść i przybliża do celu, jakim jest doskonałe samopoczucie i świetne wyniki badań, a co z tym związane zdrowe ciało i umysł.


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł:Detoks cukrowy. Jak mądrze unikać cukru. Autor: Agata Lewandowska
Wydawnictwo: RM oprawa miękka. 192 strony.

Komentarze

Publikowanie komentarza