Dziesięć kłamstw nieprzyjacielaTytułowy nieprzyjaciel to nikt inny, jak największe zło, powodujące tyle nieszczęść i cierpienia ludzi. Bać się, walczyć czy unikać konfrontacji? Szatan, upadły anioł, demon, który sprawia, że człowiek czuje się zarówno silny, jak i słaby, wszechmocny ale też opuszczony i zniechęcony. Tak bardzo różniące się doznania są wynikiem poddawania się władzy złego ducha. Ci, którzy oddają mu się w całości, świadomie i dobrowolnie, mogą na ziemi mieć praktycznie wszystko, otrzymują władzę, pieniądze i niezwykła pewność siebie, która prowadzi ich przez doczesność. Ci, którzy walczą lub mniej świadomie wchłaniają "naukę" demonicznych sił, mogą odczuwać cały wachlarz doznań i przeżywać sytuacje, jakich nie kojarzą z szatanem. On jednak znajduje swoje wejścia w ludzki umysł i sprawia, że człowiek wątpi, błądzi oraz podejmuje szereg niewłaściwych decyzji. I jeśli na czas nie rozpozna źródła takiego postępowania, jego droga może zaprowadzić w najgorsze z możliwych miejsc, z których odwrotu już nie będzie. 

Jak bardzo zawiłe i ukryte są demoniczne podszepty, można przeanalizować wraz z autorem, przechodząc przez dziesięć rozdziałów tej książki. Są one równocześnie omówieniem każdego z dziesięciu kłamstw, jakie mogą pojawić się w naszym życiu i pociągnąć za sobą szereg niewłaściwych ruchów. 
Podpowiedzi i porady z pewnością doceni każdy, kto w swojej przeszłości lub może i teraźniejszości odkryje podobieństwo do przedstawionych sytuacji. 
Analiza, omówienie, przedstawienie sposobów działania i zapobiegania w przyszłości. Oto kwintesencja kolejnych rozdziałów opisujących duchową walkę ze złem. Strategia walki, jak napisano w podtytule to nic innego, jak poradnik dla człowieka, chcącego całkowicie wyrugować zło ze swojego życia, odepchnąć i w żadnym przypadku nie zbliżać się ponownie, jeśli kiedykolwiek doszło do takiej sytuacji.

Jak to możliwe, że myśli typu "nikt mnie nie rozumie", "jestem całkiem sam" "nie mam żadnej wartości" czy "nigdy niczego nie osiągnę", mogą pochodzić od siły zła, która chce byśmy czuli się podle? Dlaczego podpowiedzi, słyszane gdzieś głęboko w podświadomości są często propozycją najgorszego rodzaju, poddania się i ulegania słabości? 
Autor rozprawia się nie tylko z osobistymi przemyśleniami człowieka i opiniami na własny temat, ale także i tymi, rozgłaszanymi w stosunku do religii chrześcijańskiej. Obala mity smutnego chrześcijanina, nudnej religijności, pełnej zakazów, cierpienia, postów i wyrzeczeń. Przedstawia przy tym szereg postaci świętych, którzy żyjąc tutaj na ziemi, często również błądzili, ale potrafili na czas odnaleźć właściwy kierunek. Poznamy też takich, których życie nie rozpieszczało, a umieli odnaleźć w nim niezwykłą radość oraz nieść pomoc innym samą swoją obecnością.

Czy na miłość Boga trzeba zasłużyć gorliwą modlitwą i ponadprzeciętną religijnością? Czy potęga szatana jest równa władzy i sile Boga? Jak odróżnić prawdę w świecie pełnym kłamstwa i pozorów?
Poznamy też kilka myśli na temat nowoczesnej, wirtualnej formy kontaktu pomiędzy ludźmi. Jak wpływa na nas i do czego prowadzi. I czy jest w tym coś z sił, które próbują zmącić nasze umysły?

Nowoczesne technologie bez wątpienia pogłębiają jeszcze poczucie wyobcowania i osamotnienia wielu z nas, lecz w rzeczywistości żadna technologia sama w sobie nie jest przyczyną tego wewnętrznego pęknięcia, które nierzadko przekształca się w przepaść między ludźmi  - problemem nigdy nie była technologia jaka taka, ponieważ problem tkwi w ludzkim sercu... 

Czym jest modlitwa, czy monologiem, któremu Bóg przysłuchuje się w milczeniu? Jak usłyszeć odpowiedzi i czy taka rozmowa ze Stwórcą to jedynie przywilej Świętych?

Książka "Dziesięć kłamstw nieprzyjaciela" , którą przygotował dla nas ceniony mówca i ewangelizator Keith Strohm, to poniekąd zbiór porad, które ułożone w regularne rozdziały, pomagają uporać się z często dręczącymi nas myślami, o które nie podejrzewalibyśmy nikogo, oprócz siebie samego. Tymczasem źródłem takiego myślenia czy postępowania jest cząstka, jakiej powinniśmy ze wszystkich sił unikać. Odciąć natychmiast dopływ negatywnej informacji, która może stopniowo zniszczyć całe nasze życie, relacje z ludźmi i nadchodzącą przyszłość. To książka dla zwyczajnych, błądzących ludzi, którzy mimo porażki, szukają i próbują odnaleźć lepsze miejsce w życiu i zrozumieć jego sens, poznając Prawdę.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
Logo
Tytuł: Dziesięć kłamstw nieprzyjaciela Autor: Keith Strohm Wydawnictwo: PROMIC. oprawa miękka. 198 stron.Komentarze

Prześlij komentarz