Kot w domu. Instrukcja obsługi


Uwaga wszyscy miłośnicy kotów! Oto książka podsumowująca Wasze piękne życie z pupilami i ujmująca te jego aspekty, o których wiecie tylko Wy, Wasze koty...i autorka, będąca również ...uzależniona od ich towarzystwa, choć jak czytamy na okładce, usilnie temu zaprzecza.


O kotach prawie wszystko - oto skrót tej niezwykłej instrukcji obsługi czworonożnych, wąsatych ulubieńców. Co lubią, jak polują i czym chcą się bawić. Gdzie chciałyby zakreślić swoje terytorium, co je drażni, a co uspokaja. Odpowiedzi mnóstwo, bo i pytań jest wiele, a wszystko napisane w sposób zrozumiały, wynikający z życiowego doświadczenia i autopsji. 
Znajdziemy rozdziały o tym, jak to jest z małymi kociętami, zwariowanymi na punkcie huśtania się na firankach, jak i opowieści o starości, która równie mocno doświadcza ludzi, co i zwierzęta.  
Kocia mowa ciała nie będzie już dla nas tajemniczą zagadką, a jego społeczne zachowania poznamy na przykładach przytaczanych przez autorkę, a dotyczących znanych jej kotów, którymi się osobiście zajmowała. Poznamy więc zwyczaje Maksymiliana, Melisy, Arniki i Werbenki oraz Dymitra i Ryszarda. Jeśli dodam, że większość z wymienionych trafiła do autorki prosto, jak to określiła "z ulicznej biedy", to wiarygodność takich opowieści znacznie wzrasta.

Dowiemy się też jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Poznamy sekret skutecznego podawania tabletki, zaliczymy wizytę u lekarza weterynarii. Rozwiążemy problem "obcych w domu" i będą to na przykład goście imieninowego przyjęcia. Odpowiemy sobie na pytania dotyczące podróżowania z kotem, a także co zrobić, kiedy musimy wyjechać i trzeba znaleźć "petsitter", czyli nianię do zwierząt...

Wszystko o kotach, czego jeszcze nie wiecie, a może nie zapytaliście wcześniej. Poradnik, który przeprowadzi Was przez wiele zagadnień, a przy okazji pomoże lepiej poznać Waszego pupila. 
Dla tych, którzy kotów nie posiadają, książka może być interesującą zachętą do zastanowienia się, czy przypadkiem nie jest to właśnie zwierzę najbardziej odpowiednie do domu. 
Rewelacyjnie humorystyczne scenki, ujęte na ilustracjach świetnie dopełniają treść książki. Już samo ich oglądanie, niczym komiks o kocie Garfieldzie, sprawia, że chce się zgłębić wiedzę o tajemniczych kocich domownikach.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Kot w domu. Instrukcja obsługi Autor: Barbara Sieradzan
Wydawnictwo: RM oprawa miękka. 160 stron.

Komentarze

  1. Kocham koty, więc to coś zdecydowanie dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje sie genialna i jeżeli cała książka wypełniona jest tego typu obrazkami to sięgnę po nią z przyjemnością :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Takich "historyjek" z kotem w roli głównej jest sporo :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz