Kochankowie miasta

Rzecz dzieje się w mieście Łodź, było ich trzech, byli młodzi, kupili kawałek ziemi i chcieli postawić tam....no nie fabrykę. Historia może kojarzyć się oczywiście z tamtą sytuacją, ale wyłącznie przez chwilę, bo za moment przenosimy się do współczesnej aglomeracji, tętniącej życiem, z nowoczesnymi rozrywkami i ludźmi, którzy podążają swoimi ścieżkami. Czy od tamtych lat słynnej ZIemi Obiecanej wiele się zmieniło? Sami oceńcie. 

Przedstawiam Wam książkę, której bohaterowie właściwie mogliby być naszymi znajomymi. Młodzi, przebojowi, kreatywni i pracowici. No może nie wszyscy we wszystkim są tak podobni do siebie, ale kiedy ich poznacie, z pewnością wiele cech ich charakteru może skojarzyć się z rzeczywistymi osobami, które można spotkać w bliskim otoczeniu. 
Dwóch braci i jedna kobieta. Jest to wątek mocno kontrowersyjny za każdym razem, kiedy pojawia się w fabule książek, filmów czy jakichkolwiek opowieści. Tutaj również nie obejdzie się bez emocji, refleksji i mimowolnych smutnych wniosków. 
Młodzi, gniewni, zamożni i zdążający do celu bez skrupułów wobec biedniejszych,starszych, słabszych czy bardziej ustępliwych. No cóż, i w tym wątku oraz postaci ją reprezentującej rozpoznacie kilka negatywnych przykładów z życia. Przykra prawda i skutek uboczny wyścigu szczurów, jaki od lat i w naszym kraju podąża ulicami wielu miast...
Miłość, oddanie, uczciwość, szczerość i bezinteresowność. Czy to się jeszcze zdarza we współczesnym zabieganym społeczeństwie? Brak wyrachowania i przeliczania wszystkiego na za i przeciw?
Więzy rodzinne, pamięć, dbanie o siebie nawzajem, relacje dorosłych dzieci z rodzicami. Tutaj poznamy dwa tak różne podejścia do tematu, że aż wydaje się nieprawdopodobnym, by bohaterami byli dwaj bracia, wychowywani wspólnie w jednym domu, przez tych samych rodziców...Znów smutne konkluzje.
Przy okazji śledzenia pewnej inwestycji w oraz załatwiania spraw mieszkaniowych naszych bohaterów, od razu będziecie uświadomieni, czym zajmuje się zawodowo autorka książki. No cóż dla niektórych będzie to temat może trochę zbyt rozbudowany, ale innym może przydać się kilka fachowych informacji z rynku nieruchomości...
A jest jeszcze pewien wątek, który, niczym dająca nadzieję puenta historii, przewinął się przez stulecie. Oto para kochających się ludzi, kiedyś podczas II wojny światowej zginęła w tragicznych okolicznościach, a teraz pojawia się we współczesnych realiach, pojawia wprawdzie bardziej mentalnie, ale jednak ich rzeczywiste postaci są bliższa, niż by się mogło wydawać. To oni są symbolem tego, co nie powinno nigdy zaginąć i to oni na zakończenie dają nadzieję bohaterom tej opowieści.
Polecam spotkanie z ludźmi,ich codziennością, radościami i smutkami, na łódzkiej scenie życia...

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Kochankowie miasta Autor: Anna Stryjewska
Wydawnictwo Szara Godzina oprawa: miękka. 278 stron

Komentarze

  1. Już nie bawią zabieram się za tę książkę i wierzę, że mnie również będzie się podobała. 😊

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza