Moje akwarium


Zapadła decyzja o założeniu domowego akwarium? A może to dopiero marzenia o kolorowych rybkach, które staną się atrakcyjną dekoracją i zacisznym miejscem w domu, gdzie można odpocząć oglądając uspokajający barwny krajobraz podwodnego świata? W każdej z tych sytuacji pomoże prezentowana dzisiaj książka.
Przyznaję, że dla mnie, jednym z najmniej przyjemnych etapów rozpoczynania jakiegoś nowego, nieznanego jeszcze przedsięwzięcia, jest pójście do sklepu i wybór odpowiednich akcesoriów, sprzętu czy towaru. Nie wiedząc od czego zacząć, często zdajemy się wyłącznie na sprzedawce, a chwilę później zaskakiwani coraz to nowymi nazwami i potrzebami, zastanawiamy się, czy to naprawdę niezbędne, a chwilami pojawia się może i myśl "po co to wszytko?". Teraz możemy przygotować się do takiej wizyty w sklepie akwarystycznym. Nawet, jeśli nie dowiemy się od razu wszystkiego, to i tak idąc na pierwsze zakupy poczujemy się znacznie lepiej przygotowani i zaznajomieni z tematem. Ponadto poznamy kilka tricków, nauczymy rozpoznawać problem, zanim się pojawi, a przede wszystkim podwodny świat stanie się znacznie bliższy po przeczytaniu tych kilkunastu rozdziałów.
Książka "Moje akwarium" to przewodnik po nowym temacie oraz informator, który przyda się także w trakcie zajmowania się nowym hobby.

Zaczynamy oczywiście od budowy ryby, w końcu to będą wkrótce nasi najbliżsi sąsiedzi i trzeba ich poznać. Jak założyć akwarium, co jest konieczne, zarówno jeśli chodzi o sprzęt techniczny, jak i wystrój domowego zbiornika wodnego. Pojawiają się zdjęcia poszczególnych urządzeń i szczegóły dotyczące ich działania. Teraz już łatwiej będzie nam poprosić w sklepie o napowietrzacz czy odpowiednią lampę, rozpoznamy też różne rodzaje wkładów filtrujących, a chwilę później poznamy tajemnice sadzenia i pielęgnacji roślin wodnych.

Co jedzą ryby, jak je karmić, a także sekrety rozmnażania małych pływających przyjaciół. Ważnym rozdziałem jest temat chorób ryb, bo zauważone wcześnie objawy i właściwe dbanie o ryby, może niejednokrotnie uratować naszych pupili. Na zakończenie mały leksykon i przegląd ryb oraz roślin akwariowych.


Miłe zaskoczenie czeka na nas na samym końcu książki. To niezwykły pomysł na skondensowanie wiadomości w postaci wkładki do wyjęcia i stworzenia swojego własnego podręcznego informatora. Będzie tam lista najpotrzebniejszych zakupów przy zakładaniu akwarium, wykaz niepokojących objawów, które mogą wskazywać na problemy zdrowotne ryb, a także porady jak zorganizować opiekę podczas urlopowych wyjazdów z domu i ciekawy quiz dla dzieci.
Całość książki to przewodnik, napisany przez doskonale przygotowanego autora, z zawodu biologa, a prywatnie akwarysty, który od dzieciństwa z wielkim zainteresowaniem i pasją obserwuje "świat za szybką". Duża ilość pięknych, kolorowych zdjęć zarówno pomaga dowiedzieć się wiele o mieszkańcach akwarium, jak też skutecznie zachęca do nowego hobby.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł:  Moje akwarium Autor: Klaus Veit
Wydawnictwo: RM oprawa miękka. 136 stron.

Komentarze