Jak być dobrym rodzicem


Książka, która może stać się jednym z najbardziej potrzebnych poradników w obecnej sytuacji. Niezbędna obecnie izolacja domowa mocno wpływa na naszą codzienność, a w sieci aż roi się od bardziej lub mniej humorystycznych tekstów dotyczących wspólnego przebywania ze sobą przez 24h na dobę. Dla wielu osób jest to sytuacja tak nietypowa, że aż często fizycznie i psychicznie wyczerpująca.
Poradnik "Jak być dobrym rodzicem" wpisuje się w tę tematykę idealnie. To tutaj znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań oraz tych, które zadają nam dzieci. To w tej książce możemy znaleźć porady dotyczące postępowania w różnych sytuacjach. A podtytuł "Mądre reakcje w trudnych sytuacjach" mówi sam za siebie.

Autorka - psycholog dziecięcy z Centrum Zdrowia Dziecka - porusza bardzo dużą ilość problemów zarówno codziennych, jak i tych nietypowych. Mamy temat patologii, przemocy czy odmienności, jak i płci, seksu, wyrażanych emocji czy kłopotliwych zachowań dziecięcych. Wszystko podzielone na rozdziały, ułożone w czytelnych kolumnach z pogrubieniem ważnych słów, łatwych do wychwycenia w treści, kiedy chcemy powrócić do tekstu i odnaleźć zagubioną myśl. Podpowiedzi, jak tłumaczyć, zrozumiałym dla dziecka językiem to, że w niektórych rodzinach jest inaczej, dlaczego bywają osoby, które krzywdzą dzieci i w jaki sposób je rozpoznać. Trudne słowa i wyjaśnianie ich znaczenia, dlaczego dorośli używają brzydkich określeń, jakich najmłodsi nie powinni słyszeć. 

Porady dla rodziców uczących dzieci samodzielnego zasypiania czy jedzenia, a także korzystania z toalety. Wyjaśnienia dotyczące obszarów dominacji dziecięcej i zapanowanie nad tym oraz właściwe reakcje dorosłych na zachowanie najmłodszych członków rodziny. Emocjonalne szantaże, histerie, wymuszanie oraz relacje z rodzeństwem i rówieśnikami. Jak rozmawiać z dziećmi i na jak wiele im pozwalać. O tym wszystkim każdy rodzic chciałby wiedzieć i właśnie jest okazja, aby skorzystać z dobrze opracowanego poradnika, zawierającego omówienia najważniejszych i najbardziej nurtujących problemów wychowawczych i z pewnością każdy z nas znajdzie w nim jakiś rozdział dla siebie.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Jak być dobrym rodzicem Autor: Justyna Korzeniewska
Wydawnictwo RM oprawa: miękka. 208 stron.
Do kupienia tutaj - w księgarni wydawnictwa RM

Komentarze