"Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu"

 

Tytuł "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu" (ale boicie się zapytać) mam ochotę zmodyfikować przez zamianę na:  "ale nie macie kogo zapytać"....Czy amerykańska uzdrowicielka i medium - Hollister Rand jest więc odpowiednią osobą, by udzielać takich odpowiedzi?

Jeśli - podobnie jak ja - oglądaliście telewizyjny serial "Zaklinaczka duchów", to nadmienię, że autorka miała z nim pewien związek, a dokładniej rzecz ujmując była w związku małżeńskim z producentem tej znanej serii. Czy fantazja jego twórców przeplata się więc z doświadczeniami prawdziwego medium? Wszystko wskazuje na to, ze miała ogromny wpływ na treść scenariusza. Opowieści, jakie znajdziecie w kolejnych rozdziałach i odpowiedzi na pytania zdają się w wielu przypadkach przypominać pewne serialowe sekwencje i poruszane w nim problemy. Tutaj nie chodzi  o "straszenie" duchami, ale o zrozumienie i uświadomienie ich współistnienia. Czy medium naprawdę ma takie moce, o których tyle się mówi, czy może to tylko rodzaj manipulacji, jakich wiele we współczesnym świecie?

Każdy rozdział jest zatytułowany jako pytanie, które autorka często otrzymuje na spotkaniach z publicznością. Padają odpowiedzi konkretne, a ponadto pojawiają się historie z "życia po życiu". Jest czasem dramatycznie, czasem wesoło, smutno lub nostalgicznie, ale zawsze z ogromną dawką refleksji na temat życia, śmierci i przejścia w zaświaty. Pytania są często bardzo prozaiczne, jak choćby o to, czy obce języki są przeszkodą w komunikacji z duchami zmarłych albo czy duchy słyszą nasze myśli. Znajdziecie nawet rozdziały dotyczące odejścia zwierząt. Są też bardziej skomplikowane, jak choćby o to, czy duchy widzą Boga? Jest odpowiedź na temat naszych snów i tego, czy nasi zmarli bliscy i znajomi pojawiają się tam zupełnie przypadkiem, czy może w jakimś celu? 

 

Autorka spotyka się z różnego typu sytuacjami. Jedną z tych, które wbijają się w pamięć jest opowieść o kobiecie, która jeszcze za życia chciała dowiedzieć się więcej na temat "technik łączności", aby móc komunikować się z zaświatów ze swoimi bliskimi... A czy odczuwanie obecności duchów jest czymś, czego można się nauczyć?

Czytając tę książkę, gwarantuję, że zatrzymacie się na chwilę i odczujecie często dziwne wrażenie w stylu "faktycznie tak się dzieje". Dotyczy to również nietypowych zdarzeń i sytuacji, które być może wcale nie są takie "przypadkowe". Co więcej, w pewnym momencie pojawia się zdanie dotyczące naszej egzystencji na ziemi. że : najpierw przygotowujemy się do pracy, potem pracujemy, poświęcając często na to ogromną ilość czasu, a potem pozostaje czas emerytury i odejście....czyli smutna rzeczywistość. Zatem, jak właściwie powinno wyglądać nasze życie tutaj na ziemi? Do czego nas prowadzi to całe zabieganie, skoro potem nie jest potrzebne? Czy można coś zabrać z życia ziemskiego w zaświaty? Okazuje się, że całkiem dużo, ale od razu wyjaśniam, że ten bagaż nie potrzebuje żadnej walizki ani podróżnej torby.

 

To, co uderza najbardziej podczas czytania książki Hollister Rand, to jej zachęta do przeżywania każdej chwili z ogromną uważnością. Co ciekawe, pokrywa się to nie tylko z popularnym w ostatnich latach propagowaniem "slow life", ale i z teorią, że w zaświatach nie ma czegoś takiego, jak przeszłość czy przyszłość - jest wyłącznie chwila obecna. Jeśli wierzyć zdolnościom autorki i jej możliwościom tak dobrej komunikacji z tymi, którzy odeszli, to z pewnością warto po lekturze tej książki mocno przewartościować pewne elementy w ziemskim życiu. Skłaniając się ku realności różnego typu widzeń i przekazów, można też z większą odwagą powiedzieć nie o "odejściu", a jednak wyłącznie o "przejściu". 

Pozycję "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu" na TaniaKsiążka.pl znalazłam w dziale ezoteryka i parapsychologia, co może niektóre osoby zniechęcać. Natychmiast wyjaśniam, że w tej książce znajdziecie znacznie więcej, aniżeli tylko opowieści kogoś, komu być może nie do końca wierzycie. Jest tutaj wiele o życiu ziemskim. Jeśli zastanawialiście się, czy osoby leżące w śpiączce słyszą i wiedzą, co dzieje się wokół - przeczytajcie historię, którą opowiada autorka. Jeśli kiedykolwiek pojawiały się obawy o to, co może stać się z osobami, które same odebrały sobie życie - również zajrzyjcie do tej książki. Czy czeka nas "tam" samotność, czy będziemy w towarzystwie ludzi, którzy odeszli wcześniej? Czy wyznawcy religii mają jakieś inne miejsce w nowym "życiu po życiu"? No i fundamentalne pytanie, które nasunie się każdemu czytelnikowi; co tak naprawdę liczy się w życiu, tym tutaj, na ziemi i co ma wpływ na przyszłość poza tą czasoprzestrzenią? 

Polecam tę książkę każdemu, kto szuka odpowiedzi na wiele pytań nie tylko z czystej ciekawości, ale przede wszystkim dla zrozumienia celu naszej egzystencji.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o życiu po życiu"

Autor: Hollister Rand

Wydawnictwo Kobiece

Oprawa miękka, 336 stron

Komentarze

Prześlij komentarz