Modlitwy i rozważania

 

 

Gdy jesteś w stanie łaski, Bóg mieszka w twoim sercu. Dlatego nie sądź, że Bóg jest gdzieś tam w górze, lecz szukaj Go raczej we wnętrzu.

To jedna z myśli, jakie znajdziecie w tej publikacji. Jest ich mnóstwo. Dłuższe i krótsze. Na różne dni w życiu. Są rozważania, które pozwolą zrozumieć lepiej to, co zdarza się na co dzień i to, co przytrafia się nieoczekiwanie. Tutaj znajdziecie myśli na czas trudów i konfliktów. Ciekawe argumenty i dobre powody, aby wierzyć w Boga. Macie także okazję, aby spojrzeć w głąb siebie i zachętę do tego, by coś zmienić na lepsze. Są też krótkie sentencje i zdania, w których znajduje się sedno wielu problemów i spraw codziennych, jak choćby takie:

"Na świecie istnieję tylko dwie kategorie ludzi: ci, którzy upadają i leżą oraz ci, którzy upadają i znowu wstają."

"Katolik zbacza z drogi, jak wszyscy, ale nigdy nie wyrzuca mapy."

Autor arcybiskup Fulton J.Sheen zaskoczy Was także niejednokrotnie swoistym poczucie humoru. 

"Kiedy się modlisz, nie mów przez cały czas! Słuchaj! To nieuprzejme paplać czy mamrotać bez przerwy, nie dając Bogu szansy wtrącić choć słówko."

Jako duchowny Kościoła Katolickiego występował w latach 50-tych ubiegłego wieku w telewizyjnym programie, zyskując ogromne rzesze odbiorców i wpływając pozytywnie na ich powroty do Boga. Swoją pracę podsumował słowami: "Pan kiedyś posłużył się osiołkiem, żeby wjechać do Jerozolimy. Teraz posługuje się osiołkiem w telewizji".

"Modlitwy i rozważania" są więc napisane z charakterystyczną lekkością, a jednocześnie z ważnym przesłaniem. Pobudzają w nas chęć zbliżenia się do tak mocnej wiary, jaką miał sam Fulton J.Sheen. W części poświęconej modlitwom, znajdziecie teksty, z których można skorzystać przy porannej czy wieczornej rozmowie z Bogiem. Są też wersje okolicznościowe oraz modlitwy adoracyjne. Na zakończenie przytoczę legendę, jaką znalazłam w tej książce, a która wyjątkowo przemawia do wyobraźni i podkreśla ogromną rolę Matki Bożej w naszym życiu i zbawieniu duszy. Sam arcybiskub był wielkim czcicielem Matki Najświętszej.

"Nasz Pan przechadzając się po krużgankach niebieskich, ujrzał tam pewne dusze, które Jego zdaniem dostały się do nieba zbyt szybko. "Piotrze" - zapytał - "w jaki sposób te dusze znalazły się w moim królestwie?". Piotr odrzekł: "Nie wiń mnie za to Panie, ile razy zamykam drzwi, Twoja Matka otwiera okno".  

Czy trzeba więcej, aby zrozumieć, jak wielkim szczęściem jest znajomość Osoby, która może wpuścić nas do raju specjalnym wejściem dla nawróconych? ;)

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Modlitwy i rozważania

Autor: Fulton J.Sheen

Wydawnictwo: PROMIC

Liczba stron: 120

Oprawa twarda.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa Promic
Komentarze

  1. Na takie książki muszę mieć specjalny nastrój.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niekoniecznie, bo to taki "codziennik", w którym można znaleźć za każdym razem coś szczególnego dla siebie. Nie trzeba czytać chronologicznie rozdziału za rozdziałem...

      Usuń

Prześlij komentarz