Czas niewolników

Jak świat stał się własnością kilku korporacji

Pamiętacie zdjęcie wielopiętrowego bloku, a pod nim tekst: Pszczoła myśli, że po prostu żyje swoim życiem, ale tylko pszczelarz wie, że tak naprawdę zbiera dla niego miód. Pszczoła nigdy tego nie zrozumie, bo pszczelarz jest poza jej skalą myślenia.
Dzisiaj chcę Wam przedstawić książkę napisaną właśnie o "pszczelarzu", a może lepiej pasuje nawet określenie "związku pszczelarskim", bowiem osób korzystających z miodu jest trochę więcej.
 
Kiedy po II wojnie światowej nastał w końcu pozorny spokój, a w latach 90-tych ubiegłego wieku rozpoczęły się przemiany ustrojowe, Polacy mieli nadzieję na dobre zmiany. Nadzieja...różnie o niej mówią. No cóż. Nikt nikomu nie chce tego powiedzieć głośno, ale kiedy zagłębimy się w szczegóły wydarzeń, wyciągniemy smutne wnioski. 
 
Jako obywatele staliśmy się: "jedynie przedmiotem, owcą, która która zostanie ostrzyżona, podmiotem zaś są nowi władcy kraju, elity dawnej opozycji, które dzięki umowie zawartej z reżimem w Magdalence i przy Okrągłym Stole podzieliły się władzą, skutecznie udając lewicę, prawicę i centrum"...
Społeczeństwo III RP zostało poddane wielu próbom. Przeanalizujemy wraz z autorem aferę kredytów we frankach, plagę samobójstw i zniszczeń w ludzkiej psychice, jakie dokonały się podczas pseudo kryzysów oraz wiele innych wydarzeń i towarzyszących im okoliczności.

"Człowiek samowystarczalny jest największym przekleństwem systemu bankowego"

Warto o tym pamiętać, aby nie dać się zniewolić tym instytucjom, a przestrogą będzie na pewno rozdział dotyczący społeczeństwa amerykańskiego, żyjącego od wielu lat na kredyt. Wraz z autorem prześledzimy drogę USA do katastrofalnego stanu, w jakim znajduje się obecnie. Trudno w to uwierzyć, widząc kolejnych przywódców i przedstawicieli tego państwa dumnie prężących "muskuły". Jednak fakty, jakie przedstawiono w tej książce są porażająco wiarygodne. 
Poznacie też kilka klanów i nazwy firm, które warto zapamiętać, bo mogą coraz częściej przewijać się w różnego typu sytuacjach. 
 
Dla każdego, kto chce zrozumieć podstawy działania współczesnego świata, ta książka jest bazą, na jakiej zbudujecie sobie nową świadomość, dotyczącą zarówno przeszłych jak i aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. A przede wszystkim problem tytułowego zniewolenia i próby zawładnięcia wszystkimi sferami życia ludzkiego - naszego życia. To tylko część wiedzy, ale jest więcej i warto jej szukać w tak starannie opracowanych źródłach. Czytając "Czas niewolników" wielokrotnie nie tylko otworzycie szerzej oczy, ale i "opadną Wam szczęki"....
 
Książkę czyta się jednym tchem, a wykresy i grafiki pomagają wizualnie pojąć pewne dane. Są też czytelne tabele podsumowujące informacje dotyczące tego, kto ma największe udziały w mediach, znanych bankach, firmach ubezpieczeniowych, korporacjach czy polskich spółkach państwowych. No, nie będziecie zachwyceni tym obrazem ...
 
Chyba nie ma lepszej daty, niż dzisiejsza, aby rozpocząć "proces myślenia". Niepodległość i wolność nie może być pozostawiona bez ochrony, bo zawsze i wszędzie znajdzie się ktoś, kto zechce wykorzystać naszą chwilę nieuwagi...
 

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej, a nawet zalecam...

Tytuł: Czas niewolników

Autor:  Jan Białek

Wydawnictwo: Wektory

Liczba stron: 290

Oprawa miękka


Komentarze

Prześlij komentarz