Przedziwny sekret Różańca Świętego

Różaniec - modlitwa, składająca się z podstawowych, znanych każdemu katolikowi zwrotów. Już na wstępie rozróżnimy różaniec - jako przedmiot i Różaniec - jako modlitwę. Modlitwa, związana z przeżywaniem poszczególnych etapów życia Jezusa i Matki Bożej. Radosne, Bolesne i Chwalebne -  tajemnice, etapy, wydarzenia, które skłaniają nas do przemyśleń i przeżywania po raz kolejny tego, co wydarzyło się przed wiekami, a co w najważniejszy sposób wpłynęło na nasze życie.

Modlić się oznacza rozmawiać, modlić się to też pytać, prosić i słuchać. Modlitwa różańcowa pozwala na dłuższą chwilę zatrzymać się w ciszy, spokoju i pozwolić sobie, by te powtarzane kilkadziesiąt razy słowa, ułatwiły nam zrozumienie oraz pomogły opanować cały chaos otaczającego nas świata. Żadnych zewnętrznych bodźców, żadnych niepotrzebnych czynności, dźwięków, obrazów, tylko człowiek i jego modlitwa.

W tej książce poznamy różne metody odmawiania modlitwy różańcowej. O niektórych do tej pory nawet nie słyszałam. Forma tej publikacji jest idealna, jako modlitewnik, może zatem służyć do nowszego sposobu odmawiania tej popularnej modlitwy.
Dowiemy się, jaką moc ma Różaniec, w jaki sposób potrafi działać na demony. Jego potęgę poznało wielu błogosławionych i świętych. 
Poznamy historię ustanowienia Różańca Świętego przez św.Dominika oraz jego odnowienie przez błogosławionego Alana de la Roche. 
Co nazwano Mistycznym Krzewem Róży i dlaczego warto zająć się jego pielęgnacją, zwłaszcza poprzez odmawianie modlitwy różańcowej i spełnianie dobrych uczynków. 
Co spotykało osoby, które często i z wielkim oddaniem odmawiały Różaniec. 
Nawrócenia, egzorcyzmy, zbawienna moc i najlepsza opieka Matki Bożej. Jak działa, kto i w jaki sposób otrzymuje te dary - o tym wszystkim dowiemy się z pierwszej części tekstu. 

Książka niewielkich rozmiarów, ale wielkiej wagi. Analiza znanych od dzieciństwa modlitw: Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo, tutaj uświadamia nam, jak potężną mają moc i mądrość. 
Jak niewiele trzeba, by modlić się żarliwie i z pobożnością. A jednocześnie ważna przestroga, by nie popadać w niepotrzebne nawyki. Ta cytowana poniżej, szczególnie zwróciła moją uwagę:
"Wy, którzy uznajecie tylko modlitwy ułożone przez ludzi, jak gdyby człowiek, nawet najbardziej oświecony, wiedział lepiej od Jezusa Chrystusa, jak mamy się modlić. Szukacie w książkach napisanych przez ludzi sposobu wielbienia i proszenia Boga, jakbyście wstydzili się posługiwania tą modlitwą, którą zlecił nam Jego Syn. Przekonujecie siebie, że modlitwy, które są w książkach, są przeznaczone dla uczonych i bogatych, a Różaniec jest tylko dla kobiet, dzieci i ludu... (...) to niebezpieczna pokusa."

I to, co proste i oczywiste:
"Szczęśliwym możemy nazwać tego, kto odmawiając Modlitwę Pańską, rozważa z uwagą każde jej słowo. Znajduje tu wszystko, czego potrzebuje, wszystko, czego może pragnąć" 


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
                                                                                                          
Tytuł: Przedziwny sekret Różańca Świętego wraz z Metodami odmawiania Różańca  Autor: św. Ludwik Maria Grignion de Montfort  ;Wydawnictwo PROMIC. Oprawa twarda. 286 stron.Komentarze