Rewolucja miłosierdzia


Tydzień temu - niedziela Miłosierdzia Bożego, a do moich rąk trafiła książka idealnie wpisująca się w ten temat. Podtytuł: Gdy Bóg przekracza granice - mówi już na wstępie, że będziemy uczestniczyć w niezwykłej podróży przez życie.
Już na początku dowiedziałam się, że warto tę książkę czytać stopniowo, niespiesznie rozdział po rozdziale, bowiem każda historia jest inna, a jej bohaterowie różnią się od siebie zarówno tym, skąd pochodzą, w jakich latach żyli, no i oczywiście ich życie potoczyło się w różny sposób. Dlatego mój tydzień pod znakiem majówki, obfitował w świadectwa miłosierdzia i niezwykłe przykłady działania Boga. A jak? Poznajcie te historie po kolei, a nawet, jeśli o ich bohaterach już słyszeliście, to z pewnością niejedno was zaskoczy. 
W pierwszej opowieści pojawia się postać znana - Matka Teresa z Kalkuty, jej wielkie dzieło życia, jakby w tle, a jednak na pierwszym planie, a sama Święta kolejny raz zaskakuje swoją charyzmą. Bohater- amerykański żołnierz - trafia do klasztoru Matki Teresy i chociaż znanej siostry nie ma wówczas w Kalkucie, to jednak dochodzi do niezwykłych wydarzeń z jej udziałem, które na zawsze odmienią życie Jima.
Interesującą opowieścią jest poprowadzenie wątku dwóch, jakże odmiennych postaci świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i ...Marylin Monroe. Dwie skrajnie różne biografie i osoby, które autorka w zaskakujący sposób łączy i przedstawia w nowym świetle.
Nawrócenie księdza - brzmi jak paradoks, a jednak to się wydarzyło, z pełnymi konsekwencjami w życiu pewnego duchownego.
W kolejno poznawanych historiach odczuwamy często niewiarygodny ból, ale i zawstydzenie, ile zła potrafi uczynić człowiek i jak bardzo krzywdzi innych ludzi. Kpiny, brak wiary i zaufania do Boga, cierpienie ludzi w czasie wojen, komunizmu, jak i współcześnie.  Przekroczymy progi wielu domów i poznamy losy osób, o których nigdy pewnie nie dowiedzielibyśmy się z innych źródeł. Różne środowiska, odmienne osobowości, bogaci i biedni, a łączy ich jedno - wszyscy podlegają jednej mierze - miłosierdzia Boga, który widzi i potrafi działać już tutaj, na ziemi. Narkotyki, aborcja, zabójstwa czy skrajne ubóstwo, wszędzie może zdarzyć się cud, ale potrzebne jest zaufanie, pełne oddanie mocy Boga.
Przykłady z historii i życia współczesnego, słowa przesłań i objawień. Święci i mistycy. Na zakończenie spotkanie  duszami czyśćcowymi i wizja papieża Leona XIII, która sprawiła, że coraz częściej w kościołach odmawiamy modlitwę do Michała Archanioła. Nie bez powodu, bowiem papież, przerażony swoim widzeniem, napisał ją natychmiast po jego zakończeniu i prosił, by odmawiać we wszystkich kościołach świata.
Autorka wprowadza do tekstu, często obserwacje z bliskiego jej otoczenia - mieszka w Medjugorje, odkrywa również kilka faktów z małżeństwa swoich rodziców, wszędzie dostrzegając zależność: oddanie się w ręce Boga i zaufanie Mu, daje siłę i niezwykłą moc pokonywania trudności w sposób niebywały i zaskakujący dla człowieka. 
A samo miłosierdzie, pojawia się w każdej, nawet najbardziej dramatycznej sytuacji, jako to, które będąc rodzajem koła ratunkowego, jest rzucane każdemu człowiekowi i od niego tylko zależy, czy chwyci je i wykorzysta, by wydostać się na bezpieczny brzeg.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
Logo
Tytuł: Rewolucja miłosierdzia Autor: s.Emmanuel Maillard  Wydawnictwo: PROMIC. oprawa miękka. 368 stron.Komentarze